Menu

ERKEK

Burun Estetiği

Erkek burun estetiği kadınlarınkinden daha farklıdır çünkü erkeklerde doğal bir burun görünümünü sağlayan anatomik açılar da kadınlarınkinden farklıdır. %10-15 feminen bir burun kabul edilebilir ve güzel görünür ancak bundan daha fazlası erkeğin kadınsı görünümüne yol açabilir. Erkekte burun ucunun çok kalkık olmaması, burun sırtının içe kavisli olmaması önemlidir.

Erkekler daha fazla travmaya maruz kaldıkları için (spor, kavga v.s.) burun kemik ve kıkırdaklarında kırıklar daha fazladır ve bu kırıklar iyileşirken sağ yada sola açılanabilmekte ve bu durumda nefes almada sıkıntılara yol açabilmektedir. İşlevsel ve güzel görünen bir burun için eş zamanlı olarak bu nefes alma sıkıntılarını da çözmek gerekir, operasyon öncesi çekilen tomografiler ve yapılan muayene ile nefes almada sıkıntı problemleri değerlendirilmekte ve problemlere yönelik girişimler yapılmaktadır.

Burun estetiği ameliyatı ağrılı bir ameliyat değildir, pek fazla morluk da oluşmamaktadır, 1 gece hastanede kalınmasının ardından ertesi gün taburcu ediliyorsunuz yeni nesil silikon tamponlar da çıkarırken pek sıkıntı yaratmamaktadır.


0505 525 03 43 You can reach us instantly on whatsapp with the phone number.


Bize Ulaşın